Menu

Blog

Přispějte i vy a nechte si zabalit ekologičtěji!

Balení bez etikety je jednou z našich inovativních iniciativ, která si klade za cíl minimalizovat negativní dopad na životní prostředí. Odstraněním etikety ze svých obalů snižujeme množství odpadu generovaného při výrobě a likvidaci etiket, a tím přispíváme ke snížení našeho ekologického otisku.

Přečíst celý článek

Lyofilizované BARF kompletní směsi

Rawfan mrazem sušené (lyofilizované) BARF kompletní směsi přinášejí nejvyšší kvalitu pro vaše čtyřnohé miláčky. Vyrobené ručně z vybraných surovin obsahují kvalitní svalovinu, výživné přílohy, zeleninu, bylinky, semínka a omega 3 a 6 mastné kyseliny.

Přečíst celý článek

Co je Rawfan?

Rawfan BARF je přirozená, ručně vyráběná strava z opravdového syrového masa a vnitřností, čerstvé zeleniny, výživných příloh, bylinek, semínek a olejů bohatých na omega 3 a 6 mastné kyseliny, doplněné o potřebné vitamíny a minerální látky.

Přečíst celý článek

Pomáhejte společně s námi pejskům, co to potřebují!

Podporujeme občanské sdružení Tlapky na cestě. Každým nákupem na našem e-shopu přispějete na dobrou věc.

Přečíst celý článek

Výživa štěňat

Štěňata mají odlišné požadavky na výživu než dospělí psi. Potřebují, aby jim krmivo v relativně menším objemu poskytlo více energie, bílkovin, tuku, minerálních látek a dalších živin.

Přečíst celý článek

Výživa dospělých psů

U dospělých psů je nejdůležitější zajistit v denní krmné dávce správné množství potřebné energie. Té nesmí být nedostatek, ale ani nadbytek. Při dlouhodobě nedostatečném příjmu energie bude pes hubnout, při nadměrném příjmu bude přibírat na váze.

Přečíst celý článek

Výživa psích seniorů

Je prokázané, že potřeba energie u psů ve starším věku klesá přibližně o 20 %. Současně se obvykle snižuje i jejich tělesná aktivita. Při krmení stárnoucích psů je tedy vhodné poněkud snížit příjem energie. To platí především pro méně aktivní seniory, kteří mají sklony k nadváze.

Přečíst celý článek

Lyofilizace - sušení mrazem

Lyofilizace neboli sušení mrazem je metoda úpravy potravin, krmiv i jiných materiálů, při které se používá nízká teplota a tlak. Voda se přemění z pevného skupenství (led) přímo na plynné (pára) a neprochází přitom kapalnou fází (voda).

Přečíst celý článek

Nejčastější chyby při krmení BARFem

Krmení syrovou stravou BARF přináší psům řadu výhod, současně má ale také svá rizika. Nadšení majitelé, kteří si o tomto způsobu krmení nezjistí dostatek informací, případně spoléhají pouze na zdroje z internetu nebo na neověřená doporučení od známých, se mohou dopouštět různých chyb.

Přečíst celý článek

Přechod z granulí na BARF

Řada majitelů, kteří krmí granulemi, časem zváží výhody krmení syrovou stravou a rozhodnou se převést svého psa na BARF. Ale jak to provést co nejlépe, abychom psovi nezpůsobili trávicí problémy? Názory na optimální přechod z granulí na BARF se různí a lze je rozdělit do dvou základních skupin.

Přečíst celý článek

Co je BARF?

Zkratka BARF se nejčastěji překládá jako biologicky vhodná syrová strava (Biologically Appropriate Raw Food). Jedná se o krmení psů syrovým masem, kostmi a vnitřnostmi, doplněnými upravenou zeleninou a případně i dalšími složkami.

Přečíst celý článek